Sillamäe Gümnaasiumi 7. sünnipäeva Noorteball

previous next

Eesti keele nädal Sillamäe Gümnaasiumis

Eesti keel

Eesti keele nädala jooksul toimus palju üritusi. Esmaspäeval avati väike Eesti edulugude näitus. Õppetundides pühendati rohkem tähelepanu eesti keelele ja kultuurile. Toimusid viktoriinid ja esitlused.

Emakeelepäeval viidi läbi eesti keele olümpiaad.  Osales üle 50 õpilase Sillamäelt ja Narvast. Eriti vahvad olid ettekanded teemal " 10 põhjust, miks õppida eesti keelt" Kõiki parimaid tunnustati tänukirja ja kingitusega. Olümpiaadi toetas IVOL ja Sillamäe Gümnaasium.

Kahel järgneval päeval osaleti Sillamäe Keskraamatukogu poolt korraldatud viktoriinil  ja vaadati koos filmi „Tuulte tahutud maa.“ Sillamäe Gümnaasiumi õpilased osalesid ka Narvas emakeelepäevale pühendatud kontserdil.

Eesti Vabariigi 101 aastapäevaaktus Sillamäe Gümnaasiumis

Eesti keel

22.veebruaril toimus Sillamäe Gümnaasiumis pidulik EV sünnipäevaaktus. Nagu alati, algas üritus gümnaasiumi lipu sissetoomisega ja EV hümniga. Avasõnad ütlesid ürituse moderaatorid Ksenia Bogatõrjova ja Jevgeni Jakušev. Eesti Vabariik sündis läbi vabadusvõitluse 1918.aastal. 23.veebruaril Pärnus ja päev hiljem, 24. veebruaril Tallinnas loeti ette Eesti Manifest kõikidele rahvastele. Eesti kuulutas ennast iseseisvaks riigiks.

Gümnaasiumis on koolivaheaeg

Eesti keel

Head õpilased, vanemad ja linnaelanikud,

Sillamäe Gümnaasiumis on 25.veebruarist kuni 3.märtsini koolivaheaeg.

Kantselei töötab E-K kl 9-15.

Sillamäe Gümnaasiumis töötab Riigikogu valmisjaoskond E-K kl 12-20.

Rohkem loe siit...

Heategevus Sillamäe Gümnaasiumis

Eesti keel

Täna on  vähihaigete laste  päev. Päev mil mõtleme natuke  rohkem neile väikestele patsientidele, kes  mänguväljaku  asemel  kuude kaupa haiglas ravil  peavad olema.   Detsembris, kui oli jõulude ja heategevuse aeg, kirjutas Eesti Vähihaigete Laste  Vanemate Liidu  aktivist Luive Merilai  ilusa  pöördumise vähilaste aitamiseks.  Sillamäe Gümnaasiumi noored  lugesid selle läbi ja otsustasid: meie aitame, meie annetame.  Korraldasid   jõululaada, kus sai osta omaküpsetatud piparkooke, mänguasju  jm.  Kogu tulu läks annetuseks.  Nii kogutigi  700  eurot ja 12. veebruaril  toimus Tallinna Lastehaiglas  annetuse  üleandmine  Vähihaigete Laste Vanemate  Liidu esindajale.

Lehed