Meediaharidus arendab kriitilist mõtlemist

Alates septembrist toimub Sillamäe Gümnaasiumis aktiivne tegevus meediaõpetuse alal.  Projekti „Valikuvõimalus“ raames  oli  meediahuvilistel võimalus õppida   ja täiendada oma  teadmisi  profesionaalse juhendaja, Tartu Ülikooli meediaõppejõu Maarja Lõhmuse käe all. Kümme 10. ja 11. klassi õpilast moodustavad selle rühma, kelle ülesandeks on nüüd käivitada Sillamäe Gümnaasiumi telestuudio.  Vajalkud oskused  on olemas, sest õpiti kuidas teha intervjuud, reportaaži, arvamuslugu, uudiseid. Kuidas filmida, missugustele detailidele tähelepanu pöörata ja palju, palju muud huvitavat. Loengud toimusid mitte ainult Sillamäe Gümnaasiumis vaid ka Tartu Ülikoolis ja Võru Gümnaasiumis. Alates novembri algusest ühines põhirühmaga veel  üks õpperühm,  enamus 10. klassi õpilasi.

Nüüd osaletakse juba koos  teises  meediaprojektis, mille korraldaja on Tartu Ülikooli Narva Kolledž. Õppejõuna jätkab  Maarja Lõhmus,  kelle sõnul on Ida – Virumaa üks ilus ja huvitav paik ja talle väga meeldib  suhelda meie õpilastega.  Õppejõul on alati valmis huvitavad tegevused ja  loengud on interaktiivsed. Projekt kestab veebruarini 2018 ja kõik osalejad, kes on sooritanud lõputöö, saavad  TÜ Narva kolledži sertifikaadi meediakursuse läbimisest, mis on aktsepteeritav ka hilisemates õpingutes  ükskõik missuguses Eesti kõrgkoolis.

Osalemine meediaprojektis aitab kursis olla kõige uuega mis toimub Eestis  ja Ida – Virumaal.  Detsembri alguses  on Sillamäe Gümnaasiumi perel võimalus vaadata SG telestuudio esimest saadet.  Valmis on juba huvitavad intervjuud  aga ühe hea telesaate kokkupanemine võtab aega. Soovime jõudu ja loomingulist edu telestuudio käivitajaile!

Margit Karina – Tarassova
Meediaprojekti koordinaator.