Sillamäe Gümnaasiumi õpilaste idee sai teoks

Kogu Eestimaa tähistab Eesti Vabariigi 100ndat sünnipäeva. Seda teeme ka meie- Sillamäe Gümnaasiumi koolipere. Sünnipäevanädal algas etendusega "Elav ajalugu", kus etendati Eestimaa Päästekomitee Eesti saatust määravat koosolekut. Teisipäeval avasime ajaloonäitus-stendettekande "100 aastat Eesti ajaloos". Kümnel stendil on esitatud sündmused ja fotod 10 aasta kaupa - kokku 10 stendi, ja lisaks üheteistkümnes stend Eesti 2018-2118 ehk tulevikustend.

Kolmapäeval avasime raamatukogus Samuel Golombi marginäituse "Eesti kirjanikud postmarkidel". Markidele on jäädvustatud Eesti kirjanikud, kes elasid või töötasid Eestis viimase 100 aasta jooksul. Markidele lisaks on näitusel võimalik vaadata ka nende kirjanike raamatuid.

Reedel aga tähistasime juubelinädalat ilusa kontsert-aktuse ja pidulikuma lõunasöögiga.

Juubelinädal kulmineerus aga piduliku riigilipu heiskamisega Sillamäe linna keskväljakul. Lipu heiskas Sillamäe Gümnaasiumi õpilane Artjom Trohhatsev ja teda assisteerisid Sillamäe linnapea Tõnis Kalberg ja gümnaasiumi direktor Arno Kaseniit.

Artjom Trohhatsev ja Sillamäe Gümnaasium olidki selle hommikuse uue ilusa traditsiooni korraldajad. Suured tänud ka Sillamäe abilinnapea Eevi Paasmäele, kelle tulihingelise toetuseta poleks lipuheiskamise tseremoonia olnud nii võimas ja ilus. Tänud ka Eesti Põhikoolille, rahvatantsuansamblile Suveniir, Sillamäe Kultuurikeskusele, Kaitseliidu Alutaguse Malevale ja paljudele teistele, kes lipuheiskamise korraldamisel osalesid.