Õppeaasta lõpetamine Orava talus

Esmaspäeval, 11. juunil kogunesid Sillamäe Gümnaasiumi õpilased mitte koolihoonesse vaid lähedalasuva Orava talu õuele.  Kohale tuldi nii jalgrataste kui autodega, enamus aga jalgsi matkates. Orava talus toimuski  juba traditsiooniliseks ürituseks saanud kooliaasta lõpetamine. Ilm oli seekord päikesepaisteline ning soe ja tuju kõigil ülihea.

Kooli direktor Arno Kaseniit avas ürituse öeldes, et seljataga on olnud pingeline ja tore õppeaasta ja nüüd on hea võimalus see õppeaasta mitteakadeemilises õhkkonnas lõpetada. Heaks tradistiooniks on saanud õppeperioodi lõpetamisel tunnustada ka aktiivseid õpilasi.

Kõigepealt tunnustati parimaid koolisportlasi, seejärel "Känguru" võistlustel edukalt esinenud õpilasi. Sillamäe Gümnaasiumi eriline nominatsioon õppeaasta lõpus on aga  „kõige väärtuslikum klassikaaslane“, kelle valib klassikollektiiv.

Peale tunnustamist arutasid klassirühmad õpeaasta tegevusi. Meenutati enam meeldinud üritusi, arutati, mis läks hästi ja mida võiks edaspidi teha teisiti. Teise punktina pidi iga klass tegema ettepanekud nooremale klassile -  missugused oleksid  soovid ja ettepanekud noorematele. Mõne aja  pärast tutvustas iga klassi esindaja arutatut.

Üritus jätkus ja sportlikumad õpilased suundusid  palliplatsile, teised  istusid mõnusalt terrassil ja suhtlesid, poisid grillisid vorstikesi.   Nii jõudiski aeg lõunasöögini. Menüüs oli frikadellisupp, grillvorstid, salat ja väga maitsev kringel. Igati tervislik toit ja kui  hästi see kõik maitses looduses!  Nikolai Dorofejev tõstis tuju veelgi toreda kitarrimänguga. Teistest kauemini jäid istuma õpetajad ja kaheteistkümnendikud. Oli ühtlasi rõõmus ja kurb. Heameel, et gümnaasium on lõpetatud, kurb, et see oli nende viimane kooliaasta.

Päev lõppes toredate soovidega üksteisele. Head suvevaheaega! Kaheteistkümnendikele edukat sisseastumist kõrgkoolidesse!

Kohtume veel lõpuiaktusel, mis toimub 21.juunil kl 16 Sillamäe Kultuurikeskuses.

Margit Karina - Tarassova