Sillamäe Gümnaasiumi 7. sünnipäeva Noorteball

31.01.19.a tähistas gümnaasiumipere sünnipäeva järjekordse traditsioonilise noorteballiga Sillamäe Kultuurikeskuses. Osalesid gümnasistid, Sillamäe põhikoolide õpilased, Ahtme Kunstikooli ja Narva Muusikakooli noored. Toimus tõeline galantsete kavaleride ja elegantsete neidude muinasjutuball, kus kõik oli ehtne.

Tantsuks mängis Narva Muusikakooli noorte sümfooniaorkester Irina Kossova juhendusel ja lava oli kaunistatud elavate lilledega. Tantsisid kõik, ka õpetajad, lastevanemad. Mis tore võimalus, paluda tantsule oma ema või isa! Selline pidu noorte jaoks sündis paljude õpetajate-entusiastide koostööna.Ettevalmistused algasid juba oktoobris. Gümnasistid alustasid balletmeistri, Jekaterina Timofejeva käe all, valsisammude, tango, rumba ja samba õppimist. Balli muusikaline juht Viktor Tarassov kooskõlastas muusikalise osa, juhendas orkestriproove. Suures osas toimus üritus tänu Sillamäe Gümnaasiumi administratsiooni toetusele.

Tänuväärne on , et Sillamäe Kultuurikeskus andis hoone rendile tasuta. Balli eesmärgiks on kujundada õpilastes kultuuri – ja suhtluspädevust, väärtustada noorte silmis hea käitumise ja kommete põhimõtteid, õpetada tantsima klassikalisi tantse. Tähtis on , et noored teevad seda rõõmuga oma ala entusiastide juhendusel ja positiivne lõpptulemus sõltub pedagoogide soovist ja meeskonnatööst. Seekordne noorteball õnnestus, seda kinnitab lastevanemate ja õpilaste väga positiivne tagasiside. Kohtumiseni järgmisel aastal!

Margit Karina – Tarassova
Fotod: Polina Trubina Video: Mihhail Afanasjev