Eesti Vabariigi 101 aastapäevaaktus Sillamäe Gümnaasiumis

22.veebruaril toimus Sillamäe Gümnaasiumis pidulik EV sünnipäevaaktus. Nagu alati, algas üritus gümnaasiumi lipu sissetoomisega ja EV hümniga. Avasõnad ütlesid ürituse moderaatorid Ksenia Bogatõrjova ja Jevgeni Jakušev. Eesti Vabariik sündis läbi vabadusvõitluse 1918.aastal. 23.veebruaril Pärnus ja päev hiljem, 24. veebruaril Tallinnas loeti ette Eesti Manifest kõikidele rahvastele. Eesti kuulutas ennast iseseisvaks riigiks.

Aastapäevakõnega esinesid direktor Arno Kaseniit ja õpilasesinduse liige Leonid Rõbakov. Eesti Vabariigi aastapäevapeol on kombeks teha kokkuvõtteid saavutatust ja tunnustada parimaid. Olümpiaadidest osavõtjaid, õpilasi, kes näitasid ühel või mitmel aineolümpiaadil parimaid tulemusi, tunnustati gümnaasiumi kiituskirja ja väikese kingitusega. Uue algatusena sel õppeaastal kuulutas gümnaasiumi direktor välja konkursi "Aasta Gümnasist". Õpilaste aktiivsuse märkamise konkursi eesmärgiks on tunnustada Eesti Vabariigi sünnipäeval silmapaistvaid õpilasi, kes lisaks õppimisele on nö tegijad ja on sageli ka eestvedajateks mitmetel kooliüritustel. „Aasta Gümnasisti" tiitli ja hinnalise kingituse, käekella, sai Aleksei Tregubov.

Iseseisvuspäev on pidupäev. Pidupäeval ikka lauldakse ja kuulatakse muusikat. Seekord esines gümnaasiumi õpilastele ja töötajatele Viljandimaalt tulnud ABJA ACCORDION BAND. Kontserdi kavas olid muusikapalad barokist popini.

Pidupäev jätkus traditsiooniliselt kogu koolipere ühise tordisöömisega kooli sööklas.

Margit Karina - Tarassova

humanitaarõppesuuna juht, eesti keele õpetaja