Karjäärinadal Sillamäe Gümnaasiumis

11.-17. märtsil toimunud “Karjäärinädal”  sai teaoks juba kuunedat korda. Sel aastal oli mitmeid töötubasid, mille korraldasime koostöös Ida-Virumaa Töötukassa karjäärinõustajaga. Oli ka mitmeid teisi huvitavaid ja kasulikke tegevusi ja külalisi, kes oma ametit ja töövaldkonda tutvustasid -  toimus õppekäik Tartu Sõjakooli, Europarlamendi simulatsioon, pankrotihalduri ja kohtutäituri tööd tutvustas kohtutäitur Risto Kütt jne.

„Karjäärinadal “ pakkus õpilastele ainulaadset võimalust õppida juurde tänapäeva maailmas ääretult olulisi oskusi, mis võimaldavad inimesel endal võtta suurem kontroll oma heaolu üle, selgitas Merle Renzer, karjäärinädala külalislektor.

Programmis olid  loenguid ja töötoad nii tööstressiga toimetuleku, õigete valikute tegemise teemadel kui ka valitud ametini teadlikult jõudmisest enese arendamise ja ka eneseesitluse kaudu.

Kõik töötoad, loengud ja karjäärinõustamine olid ettevalmistatud nii, et nad aitaksid õpilastel õppida tundma iseennast, valida valdkond ja ametialane tegevus, mis talle südamelähedane on.

Lisaks karjäärinädalale aitab Sillamäe gümnaasium oma õpilastel karjäärivalikuid teha sellega, et käiakse messidel ja kõtgkoolide avatud uste päevadel.

Galina Stolova

Sillamäe Gümnaasiumi karjäärikoordinaator,