Palju õnne, Õpetajad

Head õpetajad!

Soovin teile õpetajate päeva puhul palju õnne! Õpetaja kutse on vastutusrikas ja ajatu. Õpetajatööd ei saa teha vastutustundetu ega missioonitundeta inimene. Teie olete võimelised vastutama oma töö eest ja õpilaste arengu eest. Teie olete missioonitundega ja pühendunud inimesed, kes taluvad rutiini ja suudavad kogu aeg midagi uut välja mõelda, keerulisi olukordi lahendada ja iseendaga hakkama saada.

Õpetaja töö ei ole ainult tunni andmine. Õpetaja töö on pidev hool ja pingutus selle nimel, et õpilane kasvaks...kasvaks nagu tamm, mille juured on sügaval maas ja mille oksad püüdlevad päikese poole.

Kasvagu meie koolides õpilased nagu tugevad tammed! Meie õpetajatena hoolime ja kastame neid, rõõmuks meile, vanematele ja Eestimaale.

„Kasva, tamme, jõua, tamme,
kasva, tamme, taevaasse,
pilluta oksad pilvisse!”

(Torma rahvalaul "Hellakene Vennakene")