Argument 2019

11.-13. oktoobril ning 1.-3. novembril osales kümmekond Sillamäe Gümnaasiumi õpilast Eesti Väitlusseltsi koolitusel Argument 2019. Kahel nädalavahetusel Tallinna Inglise Kolledžis läbisid noored intensiivse 35-tunnise argumenteerimise kursuse, kus õpiti lähemalt väitluse reegleid ja struktuuri ning lahendati debateerimisega seotud ülesandeid.

Teisel nädalavahetusel toimus lisaks õppetööle kahepäevane Vabariigi Presidendi väitlusturniir, milleks olid õpilased ette valmistanud juba oktoobrist. Pärast turniiri anti osalejatele põhjalik tagasiside nende esinemisele.

Koolitus ja osalemine turniiril andsid õpilastele lisaks väitlemisalastele teadmistele ka enesekindlust ja julgust väljendada oma arvamust ning võimaluse leida uusi tuttavaid, kes üle Eesti väitlemisega tegelevad.