Teadlaste öö

Tänapäeval võib hariduse saada mitte ainult raamatukogus või laua ja arvuti taga istudes vaid ka igasuguseid õppeasutusi või teadusta üritusi külastades.

27.septembril osalesid Sillamäe gümnasistid Tallinna Tehnikaülikooli korraldatud üritusel „Teadlaste öö 2013“, mis toimub Virumaa Kolledžis.

Üritusel osalejad võtsid vastu õppeasutuse esindajad, kes palusid osalejatel täita ankeedi, et konstrueerida keskmise „Teadlaste öö 2013“ osaleja prototüüp. Andmed kanti arvutisse ja õhtu lõpus võis ekraanil näha osalejate keskmist vanust ja haridust. Oli rõõmustav, et osalejate vanus oli alates 7 kuni 70 aastani.

Kõik said marsruudikaardi kus pakuti erinevaid ülesandeid. Oli võimalik külastada loomingulisi meistritubasid, ehitada raketti, valmistada kooke, vaadata robotite tantsu, näha elu 3D formaadis. Füüsikaklassis võis ehitada elektromagnetilise kahuri ja veel palju, palju muud huvitavat.

Meie gümnasistide arvates oli sõit teaduslikult õpetav ja huvitav. Noored said teada kuidas tehakse põlevkivist bensiini, kuidas toime tulla kiirmaanteel? Meeldis ka meelelahutustuba kus noored õppisid edasi andma helisid käeallolevast materjalist: pabertopsid, kokteilikõrred. Huvi pakkus TTÜ üliõpilaste konstrueeritud raudtee, tantsiv robot jne. Kõige toredama mulje jättis tuba „Elu 3D maailmas“, kus demonstreeriti IT tehnoloogiat. Õhtu jooksul sai igaüks võimaluse avastada enda jaoks midagi uut varem tundmatut. Kuigi kogu üritus lõppes hilja, jäid gümnasistid väga rahule nendele organiseeritud väljasõiduga.

Irina Ivanova
Keemia ja bioloogia õpetaja, Looduse õppetooli juhataja