Sillamäe Gümnaasium „Peetri assambleel“

Käesoleva novembrikuu 15. päeval  osalesid Sillamäe Gümnaasiumi õpilased Narva festivalil: „Ajalugu elustub Narvas.“  Üritus toimus keskaegses Narva kindluses. Sillamäe Gümnaasium saatis ajaloohõngulisele konkursile esindusliku õpilastegrupi:  Elizaveta Cheremisina , Artur Sinelnikov, Julianna Vinogradova, Ljubov Alfjorova, Albert Mamedov, Aleksandr Kozinets, Denis Arsalanov, Anastassia Lapkovskaja ja õpetaja Margit Karina – Tarassova.

Ürituse eesmärgiks oli tutvustada keskaegset tantsukultuuri ja Peeter I ajastut.

Keskaegses stiilis kostüümid ja vana kindluse minevikuhõng andsid üritusele oma  unikaalse näo. Tantsiti tantse ja mängiti mänge, mis olid populaarsed XVIII sajandi algusaastail Venemaal Peeter I õukonnas.

Narva linnuses toimunud üritusel valiti välja õhtu kauneimad ja tantsudes osavaimad paarid. Hääletamise teel osutusid parimaks üks õpilaste paar Narva Humanitaargümnaasiumist ja  Sillamäe Gümnaasiumi paar  Elizaveta Cheremisina ja Artur Sinelnikov.

Osalejad said tänukirjad Narva Linnavalitsuse Kultuuriosakonnalt. Kaasaegne edukas inimene peab hakkama saama erinevates olukordades. On tore, et noortel on võimalus näidata end  erinevates rollides ja ilusates kostüümides. Suur tänu korraldajatele Natalja Tshistjakovale ja Narva Linnavalitsuse Kultuuriosakonnale. Suur tänu õpetajatele Olga Bolšakovale ja huvijuht Lada Fomichevale abi ja toetuse eest õpilaste ettevalmistamisel.

Margit Karina- Tarassova