Heade tegude päev

15. mail käisid Sillamäe Gümnaasiumi Kauksi RMK-s metsa istutamas.

Männihakatisi käisid Kauksis istutamas 10.  ja 11r1 klassi õpilased koos õpetajate Julia Zahharova ja Irina Ivanovaga.

Kauksi RMK metsakasvataja seletas, kuidas õigesti istutada üheaastaseid seemnetest kasvatatud männiistikuid, et nad kasvaks täisväärtuslikuks metsaks. Õpilased töötasid paarides, üks tegi augu, teine istutas. Töö oli huvitav, kõik töötasid hea meelega. Natuke segas see, et eelmisel päeval oli tugev vihm ning mõned kohad olid veel märjad.

Tööga saime hästi hakkama - kokku istutasime ligemale 2300 puud.

Oleme rõõmsad, et võtsime osa sellisest üritusest, kuna mets on meie elukeskkonna oluline väärtus ja metsa taastamine on oluline töö. Paljud õpilastele oli see esmane kogumus- istutada oma käega elus puu. Loodame, et paljud meie  poolt istutatud istikud jäävad ellu ja kasvavad suurteks puudeks. Pärast tööd saime mõnusa kõhutäie suppi Kauksi RMK poolt. Aitäh!

Korraldajad tänasid meid tubli töö eest.

Irina Ivanova – looduse õppetooli juhataja,
Julia Zahharova - geograafiaõpetaja