Keelte õppetooli tööd ja tegemised

Gümnaasiumis toimub alati palju huvitavaid asju ühekorraga.  Algab olümpiaadide „hooaeg“ . Rühm parimaid eesti keele oskajaid valmistab ette  kodutööd, mille teemaks on sel aastal „Küsisõnad“.  Koduste kirjatööde alusel kutsutakse parimad  vabariiklikule eesti keele olümpiaadile, mis sel õppeaastal toimub  märtsi kuus Tallinnas. Soovime jõudu kõigile eesti keele huvilistele ja loodame, et kõik tööd  detsembriks  ka valmis saavad.

Päris ukse ees on inglise keele olümpiaad. Sillamäe Gümnaasiumi   kooliolümpiaad toimub teisipäeval,  25. novembril.  Igast koolist võib osaleda vaid   kaks parimat keeleteadjat , kes sõidavad  inglise keele  piirkonnavoorule  Jõhvi Vene Gümnaasiumisse  5. detsembril.  Soovime neile edu!  Lõppvooru pääseb piirkonnast ainult üks õpilane.  Päris raske ülesanne!

10 H  klass täies  koosseisus osaleb huvitaval  „Eesti  Kultuuripärandi“ kursusel Narva Kolledzis.  Kursus koosneb kolmest etapist millest kaks on juba seljataga. Esimesel päeval toimusid loengud  Narva Kolledzis.  10. novembril  toimus õppetöö Tartus  Eesti Rahva Muuseumis.  Noortel oli ainulaadne võimalus  mitte ainult  vaadata väljapanekuid näitusesaalides vaid käia  ka muuseumi arhiivides  ja käes hoida sajanditevanuseid raamatuid.  Kodutööks on tõsine ülesanne: koguda Ida- Virumaaga seotud legende, salvestada need koos autorite fotodega.  Õppetöö lõppedes saavad kõik vastava  tunnistuse.

11 A klassi õpilased osalesid  Kodanikupäevale  pühendatud esseekonkursil „Liikumine tervendab maailma“. Parimad tööde kirjutajad olid Leonid Ljutshkevitsh ja Jekaterina Dudina.

Tulemas on kadripäev ja jõulud, nende  tähtpäevade ja pidupäevade organiseerimine käib täiel jõul! Soovin jõudu   ja  edu  kõigile  eesti keele ja võõrkeele  õpetajatele  ja meie toredatele õpilastele.

Keelte õppetooli  juhataja
Margit Karina- Tarassova