Kodanikupäev gümnaasiumis

Sillamäe Gümnaasiumis tähistatakse 26. novembril kodanikupäeva. Traditsiooniliselt oleme sel päeval külla kutsunud tuntud inimesi või korraldanud arutelusid ühiskonnaelu aktuaalsetel teemadel.

Sel aastal on kodanikupäev meie koolis väga sisutihe. 10ndatele klassidele esinevad Eesti Töötukassa Ida-Viru regiooni töötajad Eesti tööturu ülevaatega. 11ndad klassid külastavad Eesti Politsei Narva politseijaoskonda ja 12ndad klassid osalevad europarlamendi simulatsioonimängus ja kodanikupäeva e-viktoriinis.

Europarlamendi simulatsioonimängule kutsusisme külla ka Sillamäe Vanalinna Kooli, Eesti Põhikooli ja Kannuka Põhikooli õpilasi ja õpetajaid. Nemadki saavad osaleda põnevas simulatsioonimängus, kus arutatakse prügi käitlemise, kodakondsuse, teatripiletite ja digigümnaasiumi teemadel.

Kodanikupäeva korraldavad õpilasesinduse liikmed, sotsiaalvaldkonna õppetooli õpetajad ja huvijuht.

PÄEVAKAVA:

11.15-14.00 - 11A ja 11B klassid ekskursioonil Narva Politsei jaoskonnas.
12.15-13.45 - 10ndad klassid. Loeng.
Eesti Töötukassa Ida-Viru regiooni töötajad "Eesti tööturu ülevaade".
13.10-14.30 - Euroopa Parlamendi simulatsioonimäng. Osalevad Sillamäe Gümnaasiumi Õpilasesindus, 12ndad klassid ja Sillamäe põhikoolide õpilased.

Arno Kaseniit
direktor