Sillamäe linna eesti keele kui teise keele olümpiaad 2015

26. märtsil toimus Sillamäe linna eesti keele olümpiaad. Olümpiaadi eesmärkideks olid populariseerida eesti keele kui riigikeele õppimist,tunnustada parimaid eesti keele oskajaid.

Anda õpilastele võimalus osaleda huvitavas koolidevahelises võistluses. julgustada õpilasi eesti keeles suhtlema.

Olümpiaadi korraldajaks oli Sillamäe linna  eesti keele õpetajate ainesektsioon. Koos püstitati eesmärgid ja koostati olümpiaaditööd.  Kokku osales 50 noort alates 7 – 12.klassini. Samuti osales Sillamäe Kutsekool. 7 – 8. kl. õpilased kirjutasid olümpiaaditöö Kannuka koolis. 9 – 12 kl. ja Sillamäe Kutsekool proovisid jõudu Sillamäe Gümnaasiumis. Vanema astme koduülesandeks oli valmistada ette  temaatiline eestikeelne  avalik kõne. Edasi toimus töö töörühmades. Oli lõbus, tore ja huvitav. Olümpiaadi  parimate pidulik autasustamine toimus 31. märtsil Sillamäe Gümnaasiumis. Toimus väike kontsert. Üritusel osalesid Sillamäe linna haridusnõunikud Riho Kutsar ja Katrin Tamme, soojad tervitussõnad lisas gümnaasiumi direktor Arno Kaseniit.  Üritus lõppes ühise tordisöömisega. Täname Sillamäe linnavalitsust olümpiaadi toetamise eest.  Kohtumiseni järgmisel  olümpiaadil 2016.

Keelte õppetooli juhataja  Margit Karina - Tarassova