Sillamäe Gümnaasium õpilaste teadusfestivalil

Energia Avastuskeskuses (Tallinnas) toimus 24. ja 25.aprillil esimene üle-eestiline Õpilaste Teadusfestival. Sillamäe Gümnaasiumist osales festivalil 12H klassi õpilane Elizaveta Cheremisina, kes läbis edukalt esimese vooru ja oli kutsutud vabariikliku konkursi finaali.

Elizaveta tutvustas oma uurimistööd teemal „Vene laste kohanemine eesti lasteaias“, mis oli tehtud 11.klassis. Elizaveta pidi vastama züriiliikme – Krista Aru ja Marju Kõivupuu küllaltki põhjalikele küsimustele – aga ta sai hakkama, Elizaveta oli tubli ja esines  vääriliselt. Elizaveta tööd märkas ka Eesti Energia, kes Elizavetale ka eriauhinna andis.

Õpilastööde konkurents oli väga suur, uurimsitöid esitati nii muusikast, loodusest, toidust, haigustest, interneti kasutamisest, kodukoha ajaloost jne. Teadusfestivalile pääses oma uurimustöödega 80 koolinoort üle Eesti.

Teadusfestivali raames oli võimalik tutvuda õpilaste teadustööde riiklikule konkursile esitatud tööde paremikuga. Rikkalik programm pakkus tegevust igas vanuses külastajatele: näha sai teadusteatrite etendusi, osaleda töötubades ning avatud olid kõik Energia Avastuskeskuse eksponaadid.

25. aprillil tutvustasid oma teadusprojekte algklasside õpilased. Festivali emotsionaalset programmi pakkusid Eesti kuulsaimad lauljad, eesti esindajad maikuus Eurovisioonil -  Elina Born ja Stig Rästa.

Teadusfestivalil olid Elizavetale toeks allakirjutanu juhendajana ja koolidirektor Arno Kaseniit, kes osalesid ka uurimistööde teemalisel seminaril.

Palju õnne Elizavetale ja edu edaspidiseks!

Galina Šutikova

Uurimistöö juhendaja