Sillamäe gümnasistid külastasid Tallinna Lennujaama

Esimesel juunil oli  Sillamäe gümnasistidel võimalus tutvuda põhjalikult Tallinna Lennujaama tööga.  Karjääriõpetuse raames toimus kolmetunnine õppekäik.  Lennujaama töös kehtivad väga ranged reeglid ja pärast isikitunnistuse kontrolli tuli kõigil läbida ka tollikontroll.  Ekskursioonijuhiks oli Tallinna lennujaama ohutusjuht Tõnu Mardo, kes on ka ise kogenud lendur.  Tõnu Mardo on  Tartu Lennukolledzi vastuvõtukomisjoni  liige ja noortel oli võimalus saada põhjalikku infot Tartu Lennukolledzis õppimisest, lendurite ja lennujuhtide tööst, palgakorraldusest jne. Lisaks oli meie õpilastel võimalus näha kohti, kuhu tavaliselt võõraid ei lubata.  Millal  siis veel võib  sõita bussiga mööda lennujaama ja näha  Politsei- ja Piirivalveameti  helikoptereid, vestelda   päästeameti spetsialistidega ja mitte ainult vestelda vaid ise istuda suurtes päästeabi autodes.  Kõik, mida näidati, oli väga huvitav, eriti aga oli põnev lähedalt näha, kuidas tõuseb õhkusuur Boyeng. Sellist pilti ei näe iga päev.

Edasi läks aga veel huvitavamaks. Lennujuht Stepan Tarassov korraldas väikese ekskursiooni lennukite remonditöökotta.Noored said teada,  kuivõrd vastutusrikas on lennumehhaanikute töö.  Aukartustäratavad olid angaaris seisvad suured reisilennukid.  Kulminatsiooniks oli muidugi võimalus istuda kahekaupa tõeliselt suures Boeng 737 kokpitis. Boeng võtab pardale 180 inimest. Õpilased said lennukabiinis hoida  oma kätes ka "lennukirooli".Kõik noorte küsimused said Stepan Tarassovilt põhjalikud vastused.

Suur tänu lennujaama töötajatele huvitava õppekäigu eest. Sillamäe gümnasistide õppekäik jätkus Lennusadama muuseumis, kus oli samuti palju huvitavat.  Peale Lennusadama külastust tegime jalutuskäigu Tallinna vanalinnas, kus toimusid järjekordsed Vanalinna päevad. Raekoja platsil mängis sümfooniaorkester. Paljudel vanalinna tänavatel toimus mingi tegevus. Päev möödus justkui ühe hingetõmbega. 10H ja 11A klasside õpilased jäid õppekäiguga rahule. Kindlasti saime taregemaks ja oskame paremini teha oma otsustusi ka tulevaste õpingute või töö osas.

Suured tänud  Sillamäe Gümnaasiumi juhtkonnale, kes võimaldab meie gümnasistidele selliseid õppereise.

Margit Karina Tarassova

Keelte õppetooli juhataja