Sillamäe Gümnaasiumi õpilased looduslaagris Struugal

Sillamäe Gümnaasium on olnud viimastel aastatel väga edukas projektide algataja ja läbiviija. Seekord toimus KIK-i ja gümnaasiumi poolt rahastatud looduslaager looduse õppesuuna õpilastele 8.-10.juunini Vasknarva ja Peipsi lähedal Struugal.

Esimesel päeval toimus ekskursioon Vasknarva buunidel. Samuti jälgiti veelindude elu   ja püüti mageveekalu.  Kui kalapüük oli juba alanud,  hakkas sadama paduvihma aga see ei ehmatanud noori vaid vastupidi samal ajal tehti ka vee keemilist analüüsi. Vihmasaju tingimustes püstitati ka telgid  ja viidi läbi planeeritud õhtuprogramm.

Teise päeva hommik oli päikesepaisteline ja vara hommikul sõideti kanuumatkale mööda jõge  kus toimus  vee- ja roolinduse vaatlus.  Niisugusel  huvitaval matkal olid  paljud esmakordselt ja  noored jäid sellega väga rahule. Põnevust lisas ka  tutvumine piirkonna elanike looduskasutuse traditsioonidega.

Kolmas päev algas õpperetkega Poruni põlismetsas kus tutvuti Gorodenka, Kuningaküla  ja Permisküla kultuuripärandiga.

Õpilased  said palju praktilisi teadmisi ja jäid projektiga väga rahule. Tekkis soov veelgi osaleda samasuguses looduslaagris. Täname meie koolitajat Ingrid Kuliginat ja Sillamäe Gümnaasiumi direktorit Arno Kaseniitu ning Keskkonnainvesteeringute Keskust, kelle toetusel laager toimus.

Irina Ivanova,

laagrijuht,