Kollektiivi motivatsioonikoolitus Haanjamaal

Vaheaeg on laheaeg.Üldiselt õpetajatel koolivaheaegapole, aga õnneks annab meie kooli direktor meile alati ka vabu päevi. Koolivaheaegadel on saanud traditsiooniks läbi viia kokkuvõtvaid koosolekuid, seminare, koolitusi jne.

Talvevaheaja üheks toredamaks ettevõtmiseks oli 5.-6. jaanuaril toimunud motivatsioonikoolitus  Haanjamaal. Kahe päeva jooksul tutvusime Lõuna-Eesti looduskaunite kohtadega, suusatasime, tantsisime, laulsime,  saunatasime ning teasel päeval külastasime üht uuemat kooli Eestis - Tartu Tamme Gümnaasiumi.

Kui detsembris olid ainult soojakraadid, siis uue aasta algus “rõõmustas” külmakraadidega. Ju ikka on õige vanarahva ütlus “ Ega tali taeva jää”.  Õpetajad on alati tublid ja 15 külmakraadi ei seganud suustamast.

Tehvandi suusarajameistrid olid  oma töö hästi teinud. Head suusarajad, päike, ilus puhas looduslubasid meil talvemõnusid nautida täiel rinnal. Järgmise päeva hommik algas ekskursiooniga Suurele Munamäele. Ilm rõõmustas meid madalate külmakraadide, aga ka päikesepaistega. Mäenõlvade helevalge lumi, puhta looduse kargus ja vaikus jätsid unustamatu mulje. Hommikune "mägironimine" eesti moodi sai teoks Suure Munamäe tippu. Eesti kõrgeimal tipul toimus fotosessioon, kõrge vaatetorni ja vahva muusikapuu vaatlemine.

Edasi jätkus tee Tartu poole. Ees ootas kogemustevahetus Tartu Tamme Gümnaasiumi kolleegidega. Väga huvitava ekskursiooni viis läbi kooli direktor Ain Tõnisson.  Tamme gümnaasium on samuti nn “puhas gümnaasium”  ja seepärast oli väga huvitav teada saada õppekorraldusest selles õppeasutuses.

Nii lõppeski selleks korraks meie motivatsioonisõit. Suured tänud koolijuhile ja aitäh kolleegidele, kes peavad tähtsaks kollektiivi ühtsustunde tugevdamist. Kahju, et mitte kõik ei saanud kaasa tulla. Loodame, et järgmisel koolivaheajal teeme taas midagi koos ja siis on ka osalejaid rohkem!

Margit Karina- Tarassova

Keelte õppetooli juhataja,