Elamusaasta Sillamäe Gümnaasiumis

Üks hea ja huvitav projekt "Elamusaasta" jõudis 3.märtsil ka meie kooli. Elamusaasta projekti ja kultuuriministeeriumi algatusel käivad eesti kultuuri- ja loomeinimesed koolides ja räägivad inspiratsioonidest, elulugudest, karjäärivalikutest.

Elamusaasta projekti eesmärgiks on suurendada kunsti ja kultuuri osakaalu Eesti haridussüsteemis ning ka ühiskonnas laiemalt ja ettevõtmise idee kohaselt lähetatakseloomingulise/humanitaarse tausta või huvidega inimesi võimalikult paljudesse Eesti koolidesse õpilastega kohtuma, rääkima end kõige rohkem mõjutanud elamustest või sündmustest, mis neid isiksusena mõjutanud.

Sillamäe Gümnaasium võõrustas seekord ajakirja PLUG toimetajat Olesja Rotarit ja kultuuriminister Indrek Saart. Ajakirja toimetaja Olesja rääkis oma muusikaõpingutest ja mitmest haridustee valikust, mis teda siiski muusikaga professionaalina tegutsema ei kohustanud. Saaremaal sündinud ja hiljem pealinna Tallinna Üliklooli õppima asunud Indrek Saar rääkis oma põnevast eluteest ja saatuslikest valikutest. "Ükskõik, millise tee või valdkonna valite, olulisem rahast, on see, et teid see ala või amet huvitaks. Igas valdkonnas on võimalik oma tööd hästi teha ja lisaks veel ka sellest ise rõõmu ja rahuldust tunda, " ütles juba ligemale 10 aastat poliitikutööd tegev Indrek Saar õpilastele.

Õpilased kuulasid esinejaid suure huviga, ja kasu said mõlemad - nii auditoorium kui ka külalised. Aitäh elamusaasta projektijuhile Elo-Liisile ja tänud külalistele toreda pealelõunase vestluse eest Sillamäe Gümnaasiumis.