Tund teemal „Ökoloogiline ehitus“

Keskkonnahariduse programmi raames toimus 28.märtsil Sillamäe Gümnaasiumis praktiline õppetund teemal „Ökoloogiline ehitus“.

12-ndate klasside õpilastele viis tunni läbi Sillamäe ökoloog Marina Jannsen, kes andis huvitava ülevaate ökoloogilisest ehitusest Marina. Õpilased õppisid valmistama ökovärve.  Õppetöö käigus arutati korteriremondi eesmärke, selle protsessi eeliseid ja puudusi. Gümnasistid said teada ohtudest, mis võivad tekkida korterite remondi ajal.

Rühmatööna uurisid õpilased meie ehituspoodides müüdavate värvide koostist ning ohutusnõudeid, mida tuleb värvide kasutamisel silmas pidada. Selle tunni praktilises osas valmistasid õpilased ökovärve, kasutades näiteks tumedat õlu, kohupiima ning kanamune, kuhu lisati ökopoest ostetud värvaineid.

See praktiline tund oli huvitav ja kasulik, gümnasistid said teadmisi, millest võib neile tulevikus kasu olla.

Suur tänu Rakendusökoloogia keskuse juhatajale Marina Jansenile ja KKH programmi koordinaatorile Ingrid Kuliginale.

Irina Ivanova

Looduse õppetooli juhataja ,