Gümnaasium tähistas Eesti Vabariigi sünnipäeva

Sillamäe Gümnaasium on kõigil oma tegutsemisaastatel pidanud auasjaks tähistada Eesti traditsioone ja ka Eesti riiklikke pühi. Juba neljandat korda toimus Sillamäe Gümnaasiumis Eesti Vabariigi sünnipäevale pühendatud pidulik aktus. Traditsiooniliselt esinevad aktusel aastapäevakõnedega direktor ja õpilaste esindaja. Sellel aastal esitas väga südamliku kõne meie gümnaasiumi 11.klassi õpilane Uliyana Saifullina, kes ütles oma kõnes, et talle meeldib Eestimaa ja ta tahab siin elada. Direktor Arno Kaseniit rõhutas oma kõnes, et riik pole ainult riiklikud institutsioonid vaid ka kodanikuühiskonna esindajad - vabatahtlikud seltsid,  organisatsioonid, ettevõtjad aga ka eraisikud, pered. Riik on küll 99.aastane, kuid meie rahvas on elanud Eestimaal juba ligemale 10 tuhat aastat. Olgugi, et Eesti on väike, on meil palju, mille üle uhke olla. Direktor tõi näiteid Eestis alguse saanud tegudest ja nimetas kuulsaid eesti inimesi, keda tuntakse kogu maailmas. Direktori aastapäeva kõnet saab täies pikkuses lugeda siin.

Olulisel kohal, lisaks kõnedele, on olnud kooli tublide töötajate ja parimate õpilaste tunnustamine. Väga hea õppeedukuse eest pälvisid tänukirjad ligemale 20 õpilast. Pikaaegse ja tubli töö  ning silmapaistva panuse eest gümnaasiumi arengusse tunnustati gümnaasiumi aukirjaga seitset töötajat: Marina Hramtsova, Margit Karina-Tarassova, Irina Ivanova, Erika Tambi, Julia Taal ja Veera Timoshina. Tubli töö ja panuse eest gümnaasiumi arengusse pälvisid gümnaasiumi tänukirja Olga Bolshakova, Julia Zahharova, Sergei Varankin, Natalia Prishvitsyna-Merkureva, Galina Shutikova ja Julia Proimina.

Pidulik aktus lõppes meeleoluka kontserdiga, mille tõid meile gümnaasiumi käsikellade ansambel Libra, gümnaasiumi neidude koor ja Narva Koorikooli õpetajad.