Euroopa Päev - rahu päev!

Sillamäe Gümnaasiumis on käimas Euroopa nädal. Igale päevale on kavandatud mõni üritus, millel arutletakse kaasaja Euroopa arengute üle. 9.mail tähistame Euroopa Päeva - rahu päeva.

Euroopa päev on pühendatud rahule, demokraatiale ja Euroopa ühtsusele. 9. mail 1945 oli esimene rahupäev Euroopas pärast II maailmasõda ja sellega mälestati kõiki sõjas hukkunuid. Rahupäeva viiendal aastapäeval tegi Prantsusmaa välisminister Robert Schumann ettepaneku ühendada Prantsusmaa, Saksamaa ja teiste Euroopa riikide söe- ja terasetootmine. Sellega sai alguse Euroopa lõimumine ja Euroopa Liit. 

Mõelgem sel nädalal nii minevikule, aga ka olevikule ja tulevikule! Meie rahu ja iseseisvus sõltub sellest kui haritud me oleme, sõltub sellest, kas meie süda on õiges kohas, sõltub sellest, kuidas me inimestena üksteisega suhtleme.  

Mälestame sõdades hukkunuid ja õpime minevikust. Eestimaa vajab haritud inimesi! Eesti peab oluliseks koostööd Euroopa riikidega, aga ka kõigi nendega , kes austavad igaühe õigust elada rahus, elada tsiviliseeritud maailmas.