Kuidas ma kümme päeva eesti pere juures Viljandis veetsin

Võtsin osa pereõppe projektist "Viljandimaa võõrustab", mil veetsin kümme päeva keelepraktikal vahetuspere juures Viljandimaal.
Sattusin vahva pere juurde, sest minu "vanemad" viisid mind kõikjale, rääkisid kõigest, näitasid Viljandit ja palju muud.
Projekt algas sissejuhatava piknikuga, kus tutvusime linnaga ja mängisime mänge ka teiste keeleprojektis osalejatega. Esmaspäevast neljapäevani käisin Viljandi gümnaasiumis, kus tutvusin teistsuguse koolisüsteemiga ning sain tuttavaks uute inimestega, kes vene keelt ei oska. Käisin koos peretütre Margaretiga trennis, kus ta õpetas lastele rulluisutamist. Selle 10 päeva jooksul tutvustati mulle Viljandi linna kõige huvitavamaid tänavaid ning külastasime vana veetorni, kust näeb kogu linna. Samas tornis oli Hiina kunstnike plakatite näitus "Tänapäeva Hiina kultuuriplakat". Hiljem nägin veel teatris väikest maalinäitust.
1. juunil oli lastekaitsepäev ja linna väljakul oli üritus, kus alla 18-aastased lapsed müüsid oma käsitööd. Minu jaoks oli kõige huvitavam tutvuda seal laste joonistuste ja kirjadega, kus möödujad said hääletada kõige huvitavama idee poolt, mida sellele väljakule ehitada.
Projekti vältel sain võimaluse Eestimaa loodust avastada: käisime matkaradadel soos ja rabas ning tutvusin ka linnadega Lõuna-Eestis. Lisaks Viljandimaale sain külastada Tartut, kus pereema Reet elas üle 20 aasta. Kuna ma pole Tartus palju käinud, näitas Reet mulle Tartu linna ja selle vaatamisväärsusi. Lisaks tutvustas ta mind ka paljudele uutele inimestele.
Projekti lõpus õppisin valmistama eestimaist magustoitu kamavaht. See oli väga maitsev, olen selle magustoiduga väga rahul. Keelelaager lõppes hüvastijätupiknikuga, kus vanemad tulid oma lastele järele ja muljetasid vanematega, kes kümme päeva lapsi "hoidsid".
Mul on tõeliselt hea meel, sest harjusin kiiresti sellega, et kõik räägivad eesti keelt, ja hakkasin sellest väga kiiresti aru saama. Muidugi ei rääkinud ma piisavalt palju, kuid sellegipoolest sain pärast õpetajatega eesti keeles rääkides aru, et mu grammatika muutus paremaks ja mõistan eesti keelt rohkem. Ma arvan, et kümnest päevast ei piisa, kuna selle aja jooksul hakkasin alles harjuma uues keskkonnas olema. Siiski oli see väga huvitav kogemus ning mul on väga hea meel, et sain sellest osa.

 

Anna Ashlapova 10D
juuni 2021