Ajarännak 1991

16. septembril 2021 toimus Sillamäe Gümnaasiumi võimlas ajarännak 20. augustisse 1991. Kui Eestis korraldati ajarännakut juba neljandat korda, siis meie kool osales selles üleriigilises sündmuses esmakordselt. Mängisime läbi 20. augusti õhtu 1991 Eesti Vabariigi Ülemnõukogus, kui võeti vastu otsus Eesti riiklikust iseseisvusest. Õpilased said toonaste Ülemnõukogu saadikute rollid, pidid põhjendama oma valikut hääletamisel ning hääletama vastavalt oma tegelaskujule. Pärast arutlesime, miks osa saadikutest otsustas hääletusel mitte osaleda.
Õpilased said parema ettekujutuse 30 aasta tagusest ajast ning toonastest dramaatilistest sündmustest, said panna end inimeste olukorda, kes võtsid vastu meie jaoks tähtsa otsuse.Samal ajal oli koolis vaadata Rahvusarhiivi näitus Eesti taasiseseisvumisest.

Aive Küng
Ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse õpetaja