Riigikogu külastus projekti "Minu Riik" raames

12. oktoobril külastasid abituriendid Riigikogu ning kohtusid ka Isamaa fraktsiooni liikme Üllar Saaremäega. Minu Riik projekti raames traditsiooniks saanud iga-aastase väljasõidu eesmärgiks on tutvustada õpilastele riiki ja võimu ning poliitilisi institutsioone. Lisaks said õpilased võimaluse tutvuda Meremuuseumi ja pangaajalooga Eesti Panga muuseumis ning oma teadmisi riigi valitsemisest proovile panna viktoriinil.

Üllar Saaremäega kohtudes said õpilased arutada käimasolevate valimistega seotud teemasid ning jagada oma asjakohast arvamust. Arutlesid, milline võiks olla meie kodukant, et noored tahaksid siia jääda, siin töötada ja omi perekondi luua. Suhtlemine toimus eesti keeles ning õpilased said oma suhtlusoskust praktiseerida. Riigikogu liige oli meeldivalt üllatunud, et abituriendid on ühiskondlikult aktiivsed, julgelt avaldavad arvamusi ja seda kõik eesti keeles.

Ühtlasi näitas see põnev õppepäev, et meie noored soovivad areneda, soovivad mõjutada riigis ja Ida-Virumaal toimuvat, omavad plaane ja armastavad Eestimaad - maad, kus nad sündisid ja kus näevad oma tulevikku.

Sillamäe Gümnaasiumis on uhke õpetada sellist arukat generatsiooni. Ja on uhke tunne, et need õpilased valisid just meie gümnaasiumi!

Anna Pivneva
Sillamäe gümnaasiumi õppenõustaja ja õppekorraldusspetsialist