Robolahing Kiviõlis

6. novembril toimus Kiviõli Keemiatööstuses AHHAA teaduskeskuse korraldatud iseehitatud lahingurobotite võistlus AHHAA Robolahing. Juba viiendat korda toimuv võistlus, mis sel korral Ida-Virumaal maha peeti, populariseerib tehnoloogia ning veel täpsemalt robootika valdkonda. Kokku võistles lahinguväljal 24 robotit, kelle loomise taga on kokku üle 80 inimese eri meeskondades.
Meie koolist osalesid pealtvaatajatena kolm õpilast. Ühele õpilasele, kes osales Goldbergi masina ehitamise võistlusel septembris anti Hariduskopteri poolt võimalus osa saada Robolahingu VIP- paketist, mis hõlmas tasuta sissepääsu, tuuri telgitagustes koos mitme üllatusega.

12A klassi õpilane Anastasija Romanova: „Kõik oli hästi! Võitlused olid põnevad ja väga huvitavad. Samuti oli meie jaoks kõik uus, seega oli huvitav teada saada osalejate ja nende robotite kohta: kui kaua nad selleks valmistunud olid. Kõik oli hästi korraldatud, valitses sõbralik atmosfäär ja mina hea meelega läheksin sinna veel kord!

11A klassi õpilane Liivia Heedla "Üritus oli tõeliselt äge ja põnev. Ja meil tekkis kindlasti suurem huvi robotite vastu."