Reaalainete nädal 2021

Reaalainete nädal 8.-12. november 2021

Meie gümnaasiumis on juba traditsiooniks saanud igal õppeaastal reaalteaduste nädala läbi viimine. Sel õppeaastal möödus see deviisi all "Sa oled parim”. Igal üritusel, mis oli kavas, oli õpilastel võimalus näidata oma andeid, võimeid, teadmisi ja oskusi.

Nädala alguses toimus kümnenda klassi õpilastele matemaatiline intellektuaalne mäng intrigeeriva pealkirjaga "Oma mäng", kus õpilased töötasid väga ühtsetes meeskondades. Vastati aktiivselt keerulistele küsimustele, pingutati, püüti olla parimad. Kuid igas mängus on alati parimatest parimad. Ja seekord tuli võitjaks 10C klassi võistkond, kes saavutas väga suure ülekaaluga esikoha. Matemaatikavaldkonna intellektuaalid olid õpilased Jüri Raigla, Vladislav Soldatenko, Vladislav Kostjuk, Maksim Kuznetsov, Nikita Nichaev, Ilja Pavlenko ja  Dmitri Nemtšenkov.

11. novembril toimus matemaatika, füüsika ja informaatika olümpiaadi koolivoor, millest võtsid osa gümnasistid, kes näitasid üles huvi vähemalt ühe nimetatud eriala vastu. Soovijaid ei olnud palju, kuid kõik, kes osalesid, suhtusid üritusse tõsiselt ja vastutustundlikult. Matemaatikas oli parim tulemus 12C klassi õpilasel Anton Kislitsinil, füüsikas oli parim tulemus 12B klassi õpilasel Timofei Sakharovil. Tublid!!! Informaatika olümpiaadi tulemused selguvad hiljem, kuna õpilased osalesid vabariiklikul viktoriinil "Kobras".

Igal aastal on reaalainete nädalal kohtumine mõne Eesti ülikooli esindajaga. Sel õppeaastal toimus kohtumine TalTech Virumaa kolledži esindajate ja gümnaasiumi tulevaste lõpetajate, praeguste 12. klassi õpilaste vahel. Kohtumine toimus veebis. Esindajad rääkisid abiturientidele õppetingimustest ja –vormidest ning tutvustasid kõrgkooli traditsioone. Nad vastasid ka küsimustele, mida gümnasistid kohtumisel esitasid. Aktiivsemad õpilased märgiti ära ning autasustati magusate preemiatega. Paljud meie gümnaasiumi lõpetajad õpivad edukalt selles kõrgkoolis või on juba omandanud seal rakendusliku kõrghariduse. Tahaks loota, et see koostöö traditsiooni jätkub edukalt ka tulevikus.

Seoses muutunud õpitingimustega omandavad iga kooli õpilased uusi e-õppe võimalusi ning tutvuvad seeläbi ka uute veebiplatvormidega. Üks selline platvorm on multifunktsionaalne DESMOS. Matemaatikatunnis näitas õpetaja Jelena Veršinina 12. klassi õpilastele selle platvormi õppimisvõimalusi. Ka tundi külastanud õpetajad said selles protsessis aktiivselt osaleda ning uusi oskusi ja võimalusi omandada.

Nädala lõpus toimus intellektuaalne mäng füüsikas "Sa oled parim", mille viis läbi füüsika õpetaja Marina Aleksejeva koos 11. klassi õpilastega. Ja loomulikult oli ka selles mängus võitja. Parim võistleja füüsikas oli 11. klassi õpilane Artur Võlu.

Nädal on möödas, õpilastel on palju positiivseid muljeid. Loodame, et iga õpilane õppis midagi uut, kasulikku ja sai võimaluse näidata, et "Ma olen parim."

Reaalõppesuuna juht Irina Suvorova