Karjäärinädal

12.-14. aprill oli meie koolis pühendatud karjääri, erinevate ametite ja õppimisvõimaluste tutvustamisele. Nende päevade jooksul käis nii mitmeidki külalisi, sealhulgas üliõpilased oma ülikooli ja õppimist tutvustamas.
Esimesel päeval oli kohtumine Sisekaitseakadeemia kadettidega, kes väga põhjalikult tutvustasid õppimis- ja töövõimalusi sisejulgeoleku valdkonnas. Samuti jagasid üliõpilased praktilisi nippe ja näitasid enesekaitsevõtteid.
Külalised TalTech Virumaa Kolledžist rääkisid õppimisest ja praktikavõimalustest. Samal päeval toimus ka kohtumine meditsiinivaldkonna esindajatega Narva Haiglast ja Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli Kohtla-Järve struktuurüksusest, kes rääkisid perspektiividest ja meditsiini arengust Ida-Virumaal.
Karjäärinädala viimasel päeval tulid Sillamäe Gümnaasiumi külalised Tartu Ülikooli Narva Kolledžist. Räägiti kolledži võimalustest, tutvustati erialasid ja lõpus mängiti õpilastega Kahoot viktoriini.
Õpilaste sõnul panevad sellised ülikoole ja elukutseid tutvustavad tunnid neid rohkem mõtlema tuleviku peale ja julgustavad proovima uusi valdkondi.
Täname südamest kõiki meie külalisi ja kohtume kindlasti veel!


Galina Šutikova
Karjäärikoordinaator, eesti keele õpetaja