Keskkoolide Eesti meistrivõistluste lõppvoor väitlemises

9.-10. aprillil toimus keskkoolide Eesti meistrivõistluste väitlusturniiri lõppvoor Saaremaa Gümnaasiumis, kus võtsid osa ka õpilased Sillamäe Gümnaasiumist: 12. klassi õpilased Andrei Vassiljev, Anton Klimenkov ja Anton Kislitsõn, kes kõik osalesid eri meeskondades.

Palju õnne meie kooli õpilasele Anton Kislitsõnile, kes mitte ainult ei olnud venekeelsete Keskkoolide Eesti meistrivõistluste 21/22 aasta parima tiimi liige, vaid valiti ka kokkuvõttes aasta parimaks kõnelejaks!

„Osalesin oma tiimiga Tallinnast («вышли покурить»), mis koosnes kokku kolmest inimesest. Väitlus toimus vene keeles. Pärast viiendat improraundi (väideldakse juhusliku teema üle, mille argumendi ettevalmistamiseks on aega 45 minutit) selgus, et poolfinaali pääsevad neli tiimi, sh ka minu meeskond. Pärast ägedat võitlust ja pingelist ootust võitsime poolfinaali kohtunike üksmeelse poolehoiu. Finaalis võistlesid kaks parimat meeskonda – "KKN" ja minu tiim. Väitlus oli väga tuline ning meeskondadel oli tarvis kaitsta oma seisukohti ja sõnastada oma mõtetest ülitugevaid argumente: teema oli sel korral "Tehnoloogiahiiud (Amazon, Meta, Alphabet jne) peaks ära lõhkuma". Kõned oli sisukad, konstruktiivsed ja kaunisõnalised ning pikad ja kiired. Võitsime oma tiimiga finaalis seisuga 4:1. Hurraa!!!"

Õpilane Anton Kislitsõn 12C