Rände teemapäev "Jagatud teekonnad" Sillamäe Gümnaasiumi 10. klassidele

8. juunil 2022 oli Sillamäe Gümnaasiumis viie erineva õpitoaga rände erinevaid aspekte käsitlev teemapäev peamiselt 10. klasside õpilastele. Esimeses õpitoas õpetaja Julia Zahharova juhendamisel arutleti kliima ja rände seoste üle. Teine õpituba Aive Küngi juhendamisel keskendus rände peamistele põhjustele tänapäeva maailmas. Kolmandas õpitoas sai proovida põnevaid seadmeid, teemaks rände mõjud muusika arengule meie ühe külalise Karel Kasaku juhendusel. Neljas õpituba tutvustas Lähis-Ida kööki, kus Jamala õpetas tegema hummust ja araabiapärast salatit. Viiendas õpitoas Olga Irzakhmetova ja Margit Karina-Tarassova juhendamisel vaadati kirjanduse ja rände seoseid. Õpituba kujunes väga emotsionaalseks. Õpilaste ja ka õpetajate tagasiside oli positiivne, on põnev tutvuda erinevate kultuuridega.

Aive Küng

ajalooõpetaja