Meie õpilased eesti keele vabariiklikul olümpiaadil

Täna, 28.märtsil viiakse Tartus läbi vabariiklikku eesti keele kui teise keele olümpiaadi. Sillamäe Gümnaasium on vähestest gümnaasiumidest, kust pääses vabariiklikule olümpiaadile üle 3 õpilase. Sillamäe Gümnaasiumi sõidavad Tartusse esindama Angela Mandel, Andrei Morozov, Aljona Ussova ja Nikolai Kopa. Õpilasi juhendab meie eesti keele õpetaja Margit Karina-Tarassova.

Ka eelmisel õppeaastal oli meie gümnaasium vabariiklikul olümpiaadil väärikalt esindatud!

Soovime meie õpilastele olümpiaadil edu!

Olümpiaad toimub igal aastal, seda  korraldavad Tartu ja Tallinna Ülikool vaheldumisi. Olümpiaadil osalevad 9.-12. klasside õpilased kahes vanuserühmas. Eelvoorus tuleb kirjutada iseseisev töö, lõppvooru kutsutakse 40 paremat. Lõppvoor koosneb suulisest ja kirjalikust osast. Olümpiaadidest rohkem saab lugeda TÜ Teaduskooli kodulehelt siin http://www.teaduskool.ut.ee/et/olumpiaadid/eesti-keel-voorkeelena.