Sillamäe Gümnaasiumis sai taas teoks traditsiooniline tervisenädal

Sillamäe Gümnaasiumi Tervisenõukogu ja kooli õpilasesindus korraldasid 14. – 18. novembrini traditsioonilisegümnaasiumi Tervisenädala. Selle kasuliku ja meeleoluka teemanädala eesmärk on olnud suurendada õpilaste teadlikkust tervislikust eluviisist ja lisaks mitmekesistada pingelisi koolipäevi veidi aktiivsemate ja lõbusamate tegevustega. Iga päev pakkus midagi kasulikku ja kaasahaaravat.

Esmaspäeval, suurel vahetunnil oli fuajees rahvarohke- toimusid paigalt kaugushüppe võistlused. Osavõtitjaid oli ligemale 10 poissi, võitjaks tuli Denis Juško (10R).

Teisipäev oli doonoripäev.  Koostöös Ida-Viru Verekeskusega teadvustasime vajadust toetada abivajajaid värske verega, Verd anda said kõik vähemalt 18-aastased noored, kellel oli piisav hemoglobiinitase. Samuti oli meie õpilastel hea võimalus teada saada oma veregruppi ja hemoglobiinitaset. 

Lisaks doonoripäevale toimusid teisipäeval ka mitmed võistlused, kus õpilased näitasid oma jõudu ja osavust. Kätekõverduse võistluse võitjaks tulid neidudest Angela Mandel (11A) ja noormeestest Kirill Titov (12A). Hüpitsaga hüplemises jäi alistamatuks Valentin Kordas (12B) noormeestest ja Polina Troeperstova (11A) neidusest. Sangpommi tõstmise võitis Vlad Tverdov (11A).

Kolmapäeval oli "vaikusepäev". Igas klassis määrati vastutav õpilane, kelle ülesandeks oli vaikuse mõõtmine nutitelefoni äppide abil nii õppetunni kui ka vahetunni ajal. 12A klassi noored viisid läbi “vaiksete” mängude võistluse, milles olid kõige nutikamad 11A õpilased.Vaikusepäeva vaiksemaks klassiks krooniti 10R klass. Lisaks selgus, et vaikuse tase gümnaasiumi ruumides on igati normide piirides.

Kolmapäeval toimus koostöös Tervise Arengu Instituudiga Sillamäe linna koolide õpetajatele seminar “Uimastiennetus ja uimastitega seotud juhtumine lahendamine koolis.

Neljapäev oli gümnaasiumis traditsiooniline Töövarjupäev. Üle 50 õpilasi käiosid enda poolt valitud töökohtades tutvumas erinevate elukutsetega- päästeametniku, lasteaiakasvataja, poliitiku jne elukutsetega. Päris mitmed gümnasistid käisid tutvumas ka terviseasutuste tööga - Ida-Viru Keskhaigla võttis vastu lausa kolme gümnaasiumi õpilast!

Samuti toimusid neljapäeval huvitavad bioloogiatunnid. Nendes tundides värskendasid paljud õpilased oma esmaabi teadmisi. Asjalikud ja kasulikud loengud viis läbi kooli õde Aleksandra Delovskaja. 

Reedel toimus autasustamine - võitjad said magusad auhinnad! 

Koolipäev ja tervisenädal lõppesid toreda teatripäevaga. Külas oli noorteteater "Jabloko" Rakverest, kes peale monoetendust "Triikija/Gladilshitsa" korraldas meie õpilastele tervistava näitleja meistriklassi.

 

 Täname kõiki, kes võtsid tervisenädalast aktiivselt osa ja korraldajaid, eelkõige Õpilasesinduse noori. 

Lada Fomicheva,

huvijuht, Tervisenõukogu liige