Ball kui muinasjutt!

Teoks on saanud  järjekordne Sillamäe Gümnaasiumi noorteball. Seekord oli see pühendatud EV100 aastapäevale. Väga ilus ja hubane Sillamäe Kultuurikeskus muutus muinasjutuks koos kenade printside ja printsessidega. Külla olid tulnud Võru Gümnaasiumi, Narva ja Sillamäe põhikoolide õpilased. Tantsumuusikat mängis Narva Noorte Sümfooniaorkester Irina Kosova juhatusel. Balli ettevalmistamine algas juba septembris. Korraldajameeskond koostas tantsurepertuaari ja muusikalise kava. Tantsutunnid viis läbi  Jekaterina Rasskazova, balli muusikaline osa jäi Viktor Tarassovi kujundada. Kooli juhtkond leidis võimaluse ja aja tantsuõpetuse läbiviimiseks.    

Pooleteisttunnine kava oli väga mitmekesine. Ülimalt piduliku õhkkonna lõi juba enne balli algust fuajees mängiv noorte akordionistide ansambel. Ball algas klassikalise poloneesiga. Õhtujuhtideks olid Sillamäe Gümnaasiumi vilistlane, praegu TÜ tudeng Andrei Morozov ja  SG 12. klassi õpilane Anna Nikiforova.  Aga tantsupaaridel oli imeline  ja praegu üsna harv võimalus tantsida elava muusika, sümfooniaorkestri saatel. Tantsud vaheldusid ja žürii, koosseisus: Irina Krištal, Elena Hlebova, Olga Lebedeva, Lada Fomicheva ja Dmitri Tihhonravov jälgis tähelepanelikult  tantsupaare, et valida välja parimad. Žüriil seisis ees raske valik, sest kõik paarid olid väga võrdsed. Aga valik tuli teha ja esimese koha vääriliseks tunnistati Diana Malinina ja Daniil Aleksejev, teise koha saavutasid   Anastassia Ponomarenko ja Nikolay Dorofeev ja kolmandaks jäid   Darina Tšudakova ja Leonid Rõbakov Publiku lemmikuks tunnistat  Aljona Kiseljova ja Vladislav Tverdov. Suur tänu kõigile tantsijaile!      Pidu kaunistasid oma esinemisega Võru Gümnaasiumi õpilased, kes lugesid ette omakirjutatud  luuletuse  ja samuti  peotantsuklubi “Raduga” noored tantsijad, Vanalinna kooli tantsurühm  ja Narva  pop-jazz  ansambel “Konfetti”.  Pidu lõppes vabatantsukavaga. 

 

 Noorteballi toetasid Sillamäe Kultuurikeskus, Sillamäe Gümnaasium,  Mannavaht OÜ, Kohvik Café de Paris, Allika küla MTÜ, Lootsi VP OÜ, Tatjana Rudakovskaja FIE, Flowers World OÜ. Täname Sillamäe Gümnaasiumi juhtkonda abi ja toetuse eest ja samuti projektimeeskonna liikmeid: Sergei Varankin, Liana Priske, Olga Irzakhmetova. EV100Noorteball on läbi saanud ja on aeg mõelda juba uuele 2019. aasta noorteballile.

 

 Noorteballi korraldaja Margit Karina - Tarassova