“Minu Riik” Õppepäev

10. oktoobril toimus "Minu Riik" programmi raames väljasõit Tallinna. Läksime koos teiste Sillamäe Gümnaasiumi 12. klassi õpilastega põnevale seiklusele, et saada rohkem teada Eesti poliitikast ja selle kultuuripärandist.
Meie reis algas Eesti peaministri ametliku residentsi Stenbocki maja külastusega. Siin saime teada valitsuse ja peaministri rollist riigi valitsemisel ning käisime isegi peaministri kabinetis. Seejärel külastasime Riigikogu, kus arutatakse ja võetakse vastu riigi seadusi ja poliitikaid. Riigikogu hoones külastasime koosolekute ruume ja kohtusime isegi ühe saadiku Maria Jufereva-Skuratovskiga, kes rääkis meile parlamendi tööst ja kodanike osalemise olulisusest poliitikas ning oma kogemusest saadikuna. Meie reisi lõpp oli pühendatud Euroopa kultuurile ja ajaloole. Külastasime Euroopa keskust, kus olid interaktiivsed näitused ja tegevused, mis tutvustasid meile riigi rikkalikku kultuuripärandit ja selle kohta Euroopas.


Sellel reisil nägime, kuidas toimivad Eesti võtmeinstitutsioonid, sealhulgas parlament ja valitsus, ning sukeldusime oma riigi kultuuri. See oli hämmastav kogemus, mis aitas meil paremini mõista ja hinnata oma rolli Eesti elanikena.
Meie visiidid Riigikogusse, Stenbocki majja ja Euroopa Keskusesse olid unustamatud elamused ning tunneme, et oleme nüüd teadlikumad oma riigi poliitilistest ja kultuurilistest aspektidest. See reis inspireeris meid aktiivselt osalema oma riigi elus ja püüdlema kõigi Eestimaa inimeste parema tuleviku poole.
Anna Rjabova, Darya Ermakova, Diana Jakimova (G121)