Õppetöö korraldus

Sillamäe Gümnaasiumi õppekorralduse aluseks on õppekava

Vt õppekava allpool või dokumentide hulgas.

Vt õppekava valdkonnakavad ja valikkursuste kavad siinlink opens on new page

Õppekorraldus

Sillamäe Gümnaasium pakub õpilastele võimaluse omandada eestikeelne gümnaasiumiharidus, mis annab õpilastele võimaluse olla Eesti ühiskonda kaasatud kodanik ning loob võimaluse omandada eestikeelne haridus järgmisel õppetasemel.

Kool pakub võimalust õppida eesti keelt ainekava “Eesti keel”  või “Eesti keel teise keelena” ainekava alusel. Eesti keel teise keelena ainekava rakendamisel lähtutakse piirkonna eripärast tuleneva valikuna õpilaste puhul, kelle emakeel ei ole eesti keel ja kes on eelnevalt õppinud vene keeles ja ka õpilastele individuaalse toe pakkumisena eesti keele õppimisel.
Sillamäe Gümnaasiumi õppekava alusel tuleb õpilasel gümnaasiumi lõpetamiseks läbida vähemalt 97 kursust.

Üks kooli kohustuslik lisakursus riiklikult ettenähtud minimaalsele kursuste arvule on Ida-Virumaa kultuuri - ja kogukonnakursus “Minu Ida-Virumaa".

Sillamäe Gümnaasiumis puuduvad õppesuunad. Igal õpilasel on võimalus kujundada endale individuaalne õpitee vastavalt oma tulevikuplaanidele lähtudes oma huvidest, oskustest ja võimetest.

Selleks on õpilasel võimalik laia ja kitsa matemaatika kursuste  ja erinevate kooli valikkursuste ning kooli koostööpartnerite valikmoodulite vahel.
Oma õpitee planeerimisel saab õpilane kooli poolt nõustamist ja toetust.

Iga õpilase õppe hulka kuuluvad:
•    gümnaasiumi riiklikus õppekavas sätestatud kohustuslikud kursused
•    kooli poolt pakutavad kooli õppekava eripära toetavad kursused
•    iga õpilase enda valitud mooduli kursused ning valikkursused

Õpilasel on võimalik väljaspool kooli läbitud eesti keeles läbi viidud juhendatud õpe arvestada gümnaasiumiõpingute osana.

Arvestatavateks kursusteks on:
•    ainealased täiendkursused (näiteks TÜ Teaduskooli kursused ja loengud, Tallinna Ülikooli kursused ja loengud, TalTech Virumaa Kolledži valikkursused;
•    huvikoolis toimuv eestikeelne õpe (muusika-, kunsti- või spordikooli kursus) kuni ühe kursuse mahus õppeaastas;
•    kutsekoolis toimuv õpe, mis on õpilase valik lisaks kooli poolt valikmoodulina pakutavatele kursustele.
•    Edumuse veebikooli kursused;
•    osalemine kolmanda sektori organisatsioonide töös või nende poolt läbiviidavas õppes (nt osalemine Eesti Õpilasesinduste Liidu töös, vabatahtliku töös osalemine)

Koolivälise tegevuse arvestamine õpilase õppekoormuses on iga õpilase puhul individuaalne.  Otsuse arvestada kooliväline õpe valikkursusena teeb õppejuht peale õpilaselt vastava taotluse saamist.  Õppejuht kinnitab kursuse arvestamise peale koolituse/ kursuse andmetega tutvumist.

Koolivaheajad 2024/2025 õa:

• I vaheaeg 21. oktoober 2024. a kuni 27 oktoober 2024. a;
  • II vaheaeg 23. detsember 2024. a kuni 5. jaanuar 2025. a;
  • III vaheaeg 24. veebruar 2025. a kuni 2. märts 2025. a;
  • IV vaheaeg (v.a 12. klass) 14. aprill 2025. a kuni 20. aprill 2025. a;
  • V vaheaeg (v.a lõpuklassid) 10. juuni 2025. a kuni 31. aug

2025/2026. ja 2026/2027. õppeaasta koolivaheajadlink opens on new page

Riigieksamid:

• eesti keel (kirjalik) – 14. aprill 2025. a;
  • B2–taseme eksamiga ühitatud eesti keel teise keelena (kirjalik) – 15. aprill 2025. a;
  • B2-taseme eksamiga ühitatud eesti keel teise keelena (suuline) – 15.–17. aprill 2025. a;
  • inglise keel võõrkeelena B1/B2-tasemel (kirjalik) – 05. mai 2025. a;
  • inglise keel võõrkeelena B1/B2-tasemel (suuline) – 05.–09. mai 2025. a;
  • matemaatika (kirjalik) – 21. mai 2025. a.

Linklink opens on new page

Sillamäe Gümnaasium on alates 1.septembrist 2023 riigigümnaasium. Gümnaasiumi põhimäärusega saab tutvuda riigiteataja.ee keskkonnas siinlink opens on new page.

Avaldatud 10.05.2022. Viimati muudetud 02.10.2024.