Elektrivaldkonna noortefestivali Positron 2024 külastamine

Loomise kuupäev 15.10.2024

11. oktoobril külastasid Sillamäe Gümnaasiumi õpilased elektrivaldkonna noortefestivali Positron 2024. Üritus pakkus osalejatele võimalust avastada elektri- ja energeetikavaldkonna ettevõtteid, innovaatilisi projekte ja õppimisevõimalusi. Festivali kavas olid erinevad töötoad ja praktilised tegevused, kus õpilased said oma teadmisi täiendada.

Õpilased said teada palju uut, näiteks kuidas ise tuulikut ehitada ja elektriahelaid kokku panna. Samuti said nad praktilise kogemuse juhtmete lõikamisel ja elektriskeemide koostamisel. Üks huvitav töötuba oli sellest, kuidas saab sidrunitest elektrit toota. See avardas noorte arusaama elektrivoolu tekkimisest ja selle kasutusvõimalustest. Lisaks omandasid osalejad teadmisi elektrivõrkude tööpõhimõtetest ja inseneriteadusest.

Festivalil pakuti ka infot õppimisvõimaluste ja tuleviku ametite kohta. Õpilastel oli võimalus teha testi, mis aitaks neil mõista, milline valdkond võiks neile kõige paremini sobida. Üritusel osalemise kogemus andis noortele väärtuslikku infot tuleviku karjäärivalikute tegemiseks.

Viimati muudetud 15.10.2024.