Õppekäik Utriasse

Loomise kuupäev 08.10.2024

Õpilaste kooliväline tegevus on Sillamäe Gümnaasiumis igati teretulnud ja toetatud. Üldpädevuste arendamine on iga mentori meeldiv ülesanne. Usume, et meeldiv ja kasulik ka õpilastele:)

Septembrikuu viimasel reedel võtsidki G10 klassi mentor ja õpilased ette matka Utriasse.  Utria asub Sillamäelt mitte eriti kaugel, Sinimägede lähedal.Utria on tuntud koht 1919. aastal toimunud Utria dessandi maabumiskohana.

Matk algas bussisõiduga kooli juurest Sinimäele. Sõitsime Sinimäelt edasi läksime jalgsi Utriasse. Kohale jõudes korraldasime mõnusa pikniku. Olemise tegi toredaks suurepärane sügisilm. Matkalised mängisid võrkpalli, mõni võttis ette ka sügisese meresupluse. Kuulasime muusikat ja suhtlesime omavahel. Kõigile meeldis matk väga. Mälestuseks jätsime lõuendile oma sõrmejäljed, et hiljem meenutada seda toredat matka.

Olga Bolšakova

kirjanduse õpetaja

mentor

PS Utria dessandi kohta saab lugeda siin link opens on new page