Sillamäe Gümnaasium tähistab 4. juunil Eesti lipupäeva

Loomise kuupäev 01.06.2024

Tähistame 4.juunil Eesti lipu 140. aastapäeva. Heisakem lipud ja riietugem sinimustvalgesse!

Nii näitame, et Eesti lipp ühendab kõiki, kellele Eesti on kallis.

Eesti lipp sümboliseerib väärtusi, mida Eesti inimestena jagame. Nende hulgas on kindlasti kultuuririkkus – Eesti kogukondade ja rahvuskultuuride mitmekesisus. Seepärast heiskame sel tähtpäeval Eesti lipu üheskoos üle ilma. 

 4. juunil saab tõsta Eesti lipuvärvid kõrgele kahel viisil. Esiteks heiskame sinimustvalge oma kodus, kontoris ja kõikjal mujal. Teiseks saame riietuda lipuvärvidesse või lisada oma riietusele mõne sinimustvalge detaili. 

 Selleks et eri viisidel heisatud lippudest moodustuks Eesti lipp, mis üle ilma lehvib, ootab kultuuririkkuse aasta toimkond lippudest pilte või videoid. Postitage oma lipupildid Facebookis, kasutades teemaviiteid #meielipp ja #kultuuririkkus. 

Pildid ja videod on teretulnud hiljemalt 4. juunil, aga neid võib postitada ka terve juunikuu jooksul. Kõik postitatud pildid ja videod koondab kultuuririkkuse aasta toimkond ühiseks Eesti lipuks. 

Sillmäe Gümnaasium saadab oma koolidelegatsioonid nii Otepääle, kus toimub koos Tartu gümnasistidega ühine Eesti lipupäeva tähistamine kui ka Sillamäe linna lipupäeva tähistamisele.

Toredat Eesti lipupäeva! Elagu Eesti!

 

Viimati muudetud 01.06.2024.