Sillamäe Gümnaasiumi noored osalesid Eesti lipu 140. aastapäeva pidustustel Otepääl

Loomise kuupäev 14.06.2024

Eesti lipp, rahvusliku uhkuse ja identiteedi sümbol, tähistas 4. juunil oma 140. aastapäeva. Otepääl toimunud pidustused tõid kokku inimesi üle kogu riigi, sealhulgas 16 tublimat Sillamäe Gümnaasiumi õpilast, kes osalesid üritustel suure entusiasmiga. Pidustused algasid esmaspäeval, 03. juunil ja kulmineerusid teisipäeval, 04. juunil piduliku rongkäigu, kodumaaliste kõnede ja piknikuga.

Teekonda Otepääle alustati pärastlõunal. Peale saabumist majututi Pühajärve SPA-sse, kus noored said nautida õhtusööki, sauna ja basseini, mis lisas reisi algusele lõõgastava noodi. Kaunisse pidupäevaeelsesse õhtusse mahtus ka jalutuskäik Pühajärve kallastel ja iidse, ligi 400-aastase Sõjatamme ümbermõõdu mõõtmine.

Teisipäeval koguneti Pühajärve lauluväljakule, kust pidulikus rongkäigus suunduti Otepää kirikumõisasse. Traditsiooniliselt juhtis rongkäiku hobuvanker, millele järgnesid akadeemiliste organisatsioonide, jõustruktuuride, kohalike omavalitsuste, seltsingute ja kollektiivide esindused, kes kandsid erivärvides lippe, mis lehvisid uhkete sinimustvalgete lippude taustal. Ka meie noormehed kandsid uhkelt Sillamäe Gümnaasiumi ja riigilippu.

Kirikumõisa esisel peeti palju inspireerivaid kõnesid ja sõnavõtte, mis puudutasid nii nooremaid kui vanemaid osalejaid. Tartu gümnasistid esitasid regilaulu, mis tutvustas trikolori ajalugu ja osalejaid kaasa laulma kiskus.

Pidulik päev lõppes gümnasistide jaoks piknikuga. Noored nautisid koosolemist ja suhtlemist Jakob Hurda valvsa pilgu all.

Pidustused Otepääl olid uskumatult meeleolukad ja ühendavad: ei olnud ühtegi osalejat või pealtvaatajat, kes oleks ükskõikseks jäänud või keda poleks täitnud tunne, et sul on võimalus olla selles isamaale olulises hetkes ja tunda hinges uhkust meie riigi ja sinimustvalge üle. Sillamäe noored andsid sündmusele erilise tähenduse, rõhutades noorema põlvkonna rolli Eesti tulevikus ja rahvusliku uhkuse säilitamises. Meie kooli esinduse osalus näitas, kuidas erinevad kogukonnad võivad ühiselt tähistada ja austada ühiseid sümboleid, tugevdades ühtekuuluvustunnet ja rahvuslikku identiteeti.

Suur tänu meid pidustustele kaasa kutsunud Tartu Kristjan Jaak Petersoni Gümnaasiumile ja Annelinna Gümnaasiumile ning kooli juhtkonnale, kes meie osavõttu igati toetas.

Viimati muudetud 15.06.2024.