Kooliväline tegevus

Õpilasel on võimalik väljaspool kooli läbitud eesti keeles läbi viidud juhendatud õpe arvestada gümnaasiumiõpingute osana.

Arvestatavateks kursusteks on:
•    ainealased täiendkursused (näiteks TÜ Teaduskooli kursused ja loengud, Tallinna Ülikooli kursused ja loengud, TalTech Virumaa Kolledži valikkursused;
•    huvikoolis toimuv eestikeelne õpe (muusika-, kunsti- või spordikooli kursus) kuni ühe kursuse mahus õppeaastas;
•    kutsekoolis toimuv õpe, mis on õpilase valik lisaks kooli poolt valikmoodulina pakutavatele kursustele.
•    Edumuse veebikooli kursused;
•    osalemine kolmanda sektori organisatsioonide töös või nende poolt läbiviidavas õppes (nt osalemine Eesti Õpilasesinduste Liidu töös, vabatahtliku töös osalemine)

Koolivälise tegevuse arvestamine õpilase õppekoormuses on iga õpilase puhul individuaalne.  Otsuse arvestada kooliväline õpe valikkursusena teeb õppejuht peale õpilaselt vastava taotluse saamist.  Õppejuht kinnitab kursuse arvestamise peale koolituse/ kursuse andmetega tutvumist.

Avaldatud 28.08.2024. Viimati muudetud 28.08.2024.